logoUPaFTK  logo 30 let logo Teloolomouc web

Těloolomouc 2022

25.8.–27.8.2022

Na setkání tělovýchovných pedagogů představíme novinky ve školní i mimoškolní tělesné výchově od předškolního věku po seniory, děti zdravé i postižené.
Ukážeme a nabídneme nové směry v oblasti inovace a integrace TV, sportu a pohybové rekreace. Obsáhneme oblast gymnastiky, atletiky, plavání, sportovních her, didaktik, pedagogiky a další.
Cílem setkání je vytvořit prostor a tvořivou atmosféru pro výměnu informací, zkušeností a kontaktů učitelů a tělovýchovných pracovníků všech stupňů škol, klubů a center v oblasti tělesné výchovy.

Plavání

Gymnastika

Atletika

Sportovní a pohybové hry

Kurzovní výuka

Integrace žáků se SP

Didaktika TV a sportu

Pedagogika TV a sportu

Setkávání vzniklo v roce 1995 v Olomouci z iniciativy pracovníků katedry učitelství tělesné výchovy. Prvního Těloolomouce se zúčastnilo 200 zájemců. Akce byla úspěšná a líbila se natolik, že o dva roky později, tedy v roce 1997, se do Olomouce sjelo přes 500 lidí se zájmem o pohyb, sport a zdraví. Konání tohoto ročníku Těloolomouce bylo ohroženo povodněmi. Zničená sportovní hala i další sportoviště, ale neodradily organizátory ani účastníky od uskutečnění druhého ročníku.

Předešlé ročníky Těloolomouc si můžete připomenout prostřednictvím tohoto článku, fotogalerie na Facebooku pořádající Fakulty tělesné kultury (k prohlížení není nutné se registrovat a přihlašovat) nebo videa z dílny Lukáše Masnera tady.

Na základě zkušeností olomoucké akce vznikly další podniky podobného zaměření - Tělopraha, Tělobartošovice, Tělokopřivnice, Těložďár…, přesto zůstává Těloolomouc svým rozsahem, obsahem i zájmem pro tělovýchovnou veřejnost nejatraktivnější.

Design, code: Mgr. Jiří Veverka

Mgr. Jana Seidlová