logoUPaFTKlogo Teloolomouc web

Těloolomouc 2019

28.8.–30.8.2019

Na setkání tělovýchovných pedagogů představíme novinky ve školní i mimoškolní tělesné výchově od předškolního věku po seniory, děti zdravé i postižené.
Ukážeme a nabídneme nové směry v oblasti inovace a integrace TV, sportu a pohybové rekreace. Obsáhneme oblast gymnastiky, atletiky, plavání, sportovních her, didaktik, pedagogiky a další.
Cílem setkání je vytvořit prostor a tvořivou atmosféru pro výměnu informací, zkušeností a kontaktů učitelů a tělovýchovných pracovníků všech stupňů škol, klubů a center v oblasti tělesné výchovy.

Plavání

Gymnastika

Atletika

Sportovní a pohybové hry

Kurzovní výuka

Integrace žáků se SP

Didaktika TV a sportu

Pedagogika TV a sportu

Setkávání vzniklo v roce 1995 v Olomouci z iniciativy pracovníků katedry učitelství tělesné výchovy. Prvního Těloolomouce se zúčastnilo 200 zájemců. Akce byla úspěšná a líbila se natolik, že o dva roky později, tedy v roce 1997, se do Olomouce sjelo přes 500 lidí se zájmem o pohyb, sport a zdraví. Konání tohoto ročníku Těloolomouce bylo ohroženo povodněmi. Zničená sportovní hala i další sportoviště, ale neodradily organizátory ani účastníky od uskutečnění druhého ročníku.

Prozatím poslední ročník Těloolomouc 2014 a 2017 si můžete připomenout prostřednictvím tohoto článku, fotogalerie na Facebooku pořádající Fakulty tělesné kultury (k prohlížení není nutné se registrovat a přihlašovat) nebo videa z dílny Lukáše Masnera tady.

Na základě zkušeností olomoucké akce vznikly další podniky podobného zaměření - Tělopraha, Tělobartošovice, Tělokopřivnice, Těložďár…, přesto zůstává Těloolomouc svým rozsahem, obsahem i zájmem pro tělovýchovnou veřejnost nejatraktivnější.

Design, code: Mgr. Jiří Veverka

Mgr. Jana Seidlová